fbpx
Wyprawka, Tetra czy Flanela, Wyprawkowy Konsjerż, Błoga Mama z Bloga, Wyprawka
Przygotowanie,  Wyprawka

Wyprawka dla noworodka – od czego zacząć przygotowania?

Wyprawka dla noworodka to dla większości Mam jeden z najprzyjemniejszych elementów macierzyństwa. Kobieta spodziewająca się dziecka z niecierpliwością oczekuje na zakup pierwszego ubranka, pierwszych bucików, czy zabawek. Gdy jednak nadchodzi ta wielka chwila, pierwszych zakupów, to często skrzydła euforii zostają podcięte przez niepewność, obawę. Co właściwie powinnam kupić? Ile sztuk? Od czego zacząć? Jak się przygotować?

 

Moje pierwsze dziecko kontra wyprawka dla noworodka

 

Pytania takie są zupełnie normalne i naturalne. Skąd niby będąc „początkującą Mamą”, celowo nie używam określenia „młodą” ponieważ obecnie pierwsza ciąża pojawia się w różnym okresie życia kobiety, masz wiedzieć, co powinna zawierać dobrze skompletowana wyprawka dla noworodka i od czego zacząć.

Do tej pory mogłaś nie mieć kontaktu z małymi dziećmi. Twoje koleżanki albo ich jeszcze nie mają, albo miały je już jakiś czas temu i wszystko dawno zapomniały. Uwierzcie mi, to możliwe. Dzieci bardzo szybko rosną i naprawdę szybko zapomina się, jak to było na początku.

 

Zaczynam kompletować wyprawkę dla noworodka

 

Co zatem robisz przygotowując się do kompletowania wyprawki? Mam tu na myśli wszystko, co potrzebne dla Mamy i dziecka, począwszy od torby szpitalnej, poprzez ubranka, gadżety, wózek, a na mebelkach kończąc.

Zaczynasz poszukiwać informacji, pytasz koleżanek tych bliższych i tych dalszych, dołączasz do grup internetowych, udzielasz się na forach, piszesz „listy do wujka dobra rada – Google”. I co znajdujesz? Czy dobrze robisz?

Oczywiście lepszy wróbel w garści, niż kanarek na dachu, zatem lepiej wiedzieć coś niż nic. Tylko pytanie, jakiej jakości otrzymujesz informacje, czy będą one dla Ciebie pomocne? Skoro nie wiesz nic, to skąd masz wiedzieć, czy te porady będą dla Ciebie dobre.

Czy nie czujesz się jeszcze bardziej zagubiona, gdy pod twoim postem z pytaniem wyprawkowym pojawia się 150 komentarzy i „każdy radzi” co innego. Co zatem wybierasz?

 

Zatrzymaj się i zastanów się

 

Nie neguję zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi w różnych źródłach, jednak  gorąco polecam głębszą analizę zebranego materiału. Kolaż sprawdza się w sztuce, ale niekoniecznie okaże się pomocny w opiece nad maluszkiem. Chyba, że akurat jesteś artystką i odpowiada Ci „artystyczny nieład”.

Przyda się, czy nie przyda, ale lepiej mieć, bo wszyscy mają. Oczywiście nie jesteś w stanie przewidzieć wielu rzeczy i dopiero w praniu wyjdzie, który proszek będzie uczulał twoje dziecko. Możesz jednak zrobić coś, co Ci zapewne pomoże i pozwoli zaoszczędzić pieniądze.

Przeczytaj i zastanów się nad poniższymi wskazówkami doświadczonej Mamy, która już niejedno widziała i wiele przetestowała i się nauczyła w trakcie wychowywania trójki dzieci.

 

Porady wyprawkowe dla kobiet w ciąży

 

Będąc w ciąży i szukając wyprawkowych informacji zabrakło mi profesjonalnej, rzetelnej pomocy i wsparcia w tym temacie. Przemilczę sponsorowane wpisy na blogach, reklamy, czy również sponsorowane, bezpłatne warsztaty dla kobiet w ciąży. Oczywiście jeśli podejdziesz do nich bez różowych okularów, to zawsze dowiesz się czegoś ciekawego. Warto mieć jednak świadomość, „z czym to się je”.

Skoro nie znalazłam tego, czego szukałam to postanowiłam sama wyspecjalizować się w temacie wyprawkowym i jako Wyprawkowy Konsjerż pomagam innym mamom, dzieląc się moją wiedzą i doświadczeniem. Dlatego tu jestem i piszę dla Was.

 

Twoja idealna wyprawka dla noworodka

 

Idealna wyprawka (więcej przeczytasz TUTAJ), czyli jaka, jak ją skompletować? Każda z Was jest inna, dlatego nie polecam typowej, ogólnej listy wyprawkowej (w sieci krąży ich setki). Według mnie nie ma jednej, gotowej odpowiedzi dobrej dla każdego. Jak to się mówi, jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Jest tak wiele zmiennych, różnych upodobań, historii życiowych, które trzeba uwzględnić, by zakupione produkty Wam odpowiadały.

Proponuję zupełnie inne, nowe podejście do tematu. Proponuję kompletowanie wyprawki zgodnie z moją autorską zasadą Mix Wyprawkowy 5P, czyli wyprawka:

    • Przemyślana
    • Praktyczna
    • Pomocna
    • Piękna
    • Polska

Pozwolicie, że na tą chwilę, w tym miejscu przerwę. Pozostawię Wam do przemyślenia powyższe składowe Mix-a wyprawkowego. W kolejnych wpisach omówię szczegółowo wszystkie te elementy oraz zaprezentuję ciekawe produkty wyprawkowe i wiele przydatnych wskazówek, które pomogą w opiece nad maluszkiem.

 

Zaproszenie

 

Jeśli masz pytania, wątpliwości lub chcesz uzyskać mnóstwo przydatnych porad i wskazówek na temat wyprawki dla mamy i dziecka. To zapraszam Cię na Warsztat Wyprawkowy on-line pt. “Jak skompletować idealną wyprawkę?”, link do zapisów znajdziesz TUTAJ.

Możesz również dołączyć do prywatnej grupy na Facebooku o nazwie „Rozprawka z Wyprawką”, w której przyszłe Mamy wymieniają się doświadczeniami, pytaniami i poradami odnośnie kompletowania wyprawki i początków macierzyństwa, zainteresowana to kliknij TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *