fbpx

Nazwa marki

wyprawka, pieluchy wielorazowe, pieluszki wielorazowe, błoga mama z bloga, tetra czy flanela, wyprawkowy konsjerż

 

Skąd nazwa marki – Tetra czy Flanela?

Większość, znajomych mówiło mi, że nazwa marki – Tetra czy Flanela? brzmi, jak sklep z pieluchami, a nawet gorzej, ze ścierkami. Ja się jednak uparłam i tak już zostało i to chyba wbrew zdrowemu rozsądkowi, skoro nie wszystkim się podobało.

Pomysł na nazwę od początku był jeden, w pełni polska firma musi mieć w pełni polską nazwę.

Tetra i flanela to rodzaj pieluch, które wchodzą w skład wyprawki dla niemowlęcia. Chyba każda Mama je zna, choć obecnie są one wypierane przez pieluchy muślinowe i bambusowe.

 

wyprawka, pieluchy wielorazowe, pieluszki wielorazowe, błoga mama z bloga, tetra czy flanela, wyprawkowy konsjerż

 

Nazwa – Tetra czy Flanela? jest symbolem

podstawowego pytania większości Mam – Co powinna zawierać dobrze skompletowana wyprawka? Ma pomóc ocalić te „stare, poczciwe pieluchy” od zapomnienia i z sentymentu, ponieważ jak moi dwaj starsi synowie się urodzili (rok 2010 i 2012) to nikt nie słyszał o takich luksusach jak muślin i bambus :).

Wspomnę tu jeszcze o nazwie profesji Wyprawkowy Konsjerż. Słowa wyprawka nie będę omawiać, bo jest ono oczywiste. Konsjerż – to człowiek orkiestra, któremu można powierzyć wszelkie zadania, także te trudne, a nawet specjalne. Człowiek, którego Pomocna Dłoń sprawi, że nierealne stanie się osiągalne i wszystkie możliwości będą w zasięgu Twojej Dłoni Mamo.