wyprawka, Wyprawkowy Konsjerż, Mix WYprwkowy 5P
Informacje,  Wyprawka

Jaka powinna być idealna wyprawka?

Zanim rozpoczniesz szał wyprawkowych zakupów, polecam zatrzymaj się i zastanów się. Dzięki temu kupisz to, co będzie naprawdę niezbędne, nie “zagracisz” sobie mieszkania i jednocześnie sporo zaoszczędzisz.

 

Jak skompletować idealną wyprawkę dla noworodka?

Zapewne większość Mam spodziewających się dziecka staje przed dylematem – jaka powinna być idealna wyprawka? Przecież ja nie mam doświadczenia, nie mam małych dzieci w rodzinie, nie wiem jak się przygotować, od czego zacząć, co kupić?

Spokojnie, to nie jest wcale takie trudne. Wystarczy tylko, że odpowiednio się za to “zabierzesz”, nie stracisz głowy i co najważniejsze nie kupisz “na hura” wszystkiego, bo inni tak robią. No chyba, że tak chcesz i zakupy, to twoje hobby. Wtedy oczywiście to Twój wybór, i nikomu nic do tego. Pamiętaj:

Szczęśliwa Mama, to szczęśliwe dziecko.

Twoja wyprawka, będzie służyła Tobie, Twojego maleństwu i ojcu dziecka, czyli ma pasować Wam, a nie rodzinie i znajomym. Zatem radzę nie przejmuj się żadnymi uwagami. Wysłuchaj ich, uśmiechnij się i grzecznie podziękuj za troskę, a i tak zrób swoje. Nie komentuj, nie sprzeczaj się z własną Mamą, czy Teściową, bo one mają prawo do innego zdania. W ich, podkreślam, w ich subiektywnym odczuciu są najbardziej uprawnionymi osobami do udzielania Ci porad. Ty natomiast możesz mieć inne, czyli swoje, spojrzenie na dany temat. Podobnie jest również z wyborem imienia dla dziecka.

Według mnie, w przypadku kompletowania wyprawki nie ma jednej “objawionej prawdy”. Każda kobieta może dokonać własnego wyboru i będzie on równie słuszny i dobry, bo każda z Nas jest inna, ma inne potrzeby i oczekiwania.

 

Idealna Wyprawka – Mix Wyprawkowy 5P

#WyprawkowyKonsjerżPoleca kompletowanie wyprawki zgodnie z zasadą #MixWyprawkowy5P, czyli Wyprawka: Przemyślana, Praktyczna, Pomocna, Piękna, Polska.

wyprawka, Wyprawkowy Konsjerż, Mix Wyprwkowy 5P

Tak, jak wspomniałam powyżej, nie ma jednej, cudownej, idealnej dla wszystkich listy wyprawkowej, bo każda Mama jest inna. To, co jest dobre dla twojej siostry, przyjaciółki, znajomej, nie musi być dobre dla Ciebie.

Oczywiście nie ma nic złego w przeglądaniu gotowych list wyprawkowych znalezionych w sieci. Swoją drogą, ciekawe ile ich jest? Poniżej tylko fragment z grafik, jakie znalazłam w Google, po wpisaniu hasła – Wyprawka.

I jak tu wybrać odpowiednią listę?

Proszę pamiętaj, że zawsze warto podczas czytania ich założyć okulary z filtrem “Ja i moje potrzeby” i nie wzorować się ślepo na innych. Zaoszczędzi Ci to wielu późniejszych rozczarować.

wyprawka, Wyprawkowy Konsjerż, Mix WYprwkowy 5P

 

Na początek omówię pierwsze P, czyli Wyprawka – PRZEMYŚLANA.

Nad czym warto się zastanowić przed kompletowaniem przemyślanej wyprawki?

Aby wyprawka była PRZEMYŚLANA warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

1. Jakie wyznaję wartości/zasady w temacie: ekologii, wydawania pieniędzy, posiadania rzeczy, obowiązującej mody, itp.
2. Jak spędzam czas wolny: stacjonarnie w domu, aktywnie na powietrzu, na zakupach, podróżuję, itp.
3. Czy moje znajome mają już dzieci i co mogę od nich pożyczyć, kupić, otrzymać?
4. Co jest dla mnie ważniejsze wygoda, czy wygląd?
5. Czy wolę być oryginalna, czy mieć to, co wszyscy?
6. Czy wolę przygotować się dużo wcześniej, czy na ostatnią chwilę?
7. W jaki sposób lubię robić zakupy?
8. Jak zamierzam karmić dziecko?

Nie są to zapewne wszystkie możliwe pytania. Na pewno znajdziesz jeszcze swoje własne. Mam jednak nadzieję, że udało mi się przybliżyć Ci, co mam na myśli. To wszystko jest bardzo istotne. W zależności od odpowiedzi będziesz potrzebowała innych produktów, dostosowanych do Twoich potrzeb.

Myślę, że najważniejszy jest styl życia, to co lubisz, to co robisz. Np. Mama spędzająca dużo czasu na aktywnych spacerach powinna zaopatrzyć się w wózek z odpowiednimi kołami, który z łatwością poradzi sobie w każdym terenie. Mama podróżniczka powinna mieć mały lekki, kompaktowy wózek, który z łatwością zabierze w podróż samochodem, pociągiem, bądź samolotem. Na podobnych zasadach należy rozważyć pozostałe elementy Wyprawki.

 

Nie każdy “must have” marketingowy, to “must have” w praktyce

Istotna podpowiedź/wskazówka – Na początek kup rzeczy najbardziej potrzebne, niezbędne. Z tymi “dodatkowymi” np. laktator, podgrzewacze do butelek, bujaczki, nosidła, chusty, foteliki do karmienia itp. wstrzymaj się, odłóż zakupy na potem. Oczywiście możesz oglądać je wcześniej, wybierać i mieć swoje typy, czyli przygotować się do ewentualnego zakupu. Jednak z czasem może się okazać, że w praktyce, podczas opieki nad dzieckiem dojdziesz do wniosku, że zupełnie tych gadżetów nie potrzebujesz.

Pytam zatem, to po co kupować wszystko od razu? Ja na przykład nie używałam butelek i laktatora, bo trzech synków karmiłam wyłącznie piersią. Nigdy nie używałam również chusty do noszenia i Kosza Mojżesza (moją opinię na temat kosza przeczytasz TUTAJ). Nie twierdzą oczywiście, że te produkty są złe, czy niepotrzebne. Po prostu jedne Mamy korzystają z nich na codzień i je kochają a inne ich nie potrzebują.

Jeśli po przeczytaniu powyższego artykułu nadal będziesz miał wątpliwości, to polecam skontaktuj się z Wyprawkowym Konsjerżem, który na pewno doradzi Ci najlepsze z możliwych rozwiązań.

Kolejne “P” pojawią się wkrótce.

Więcej porad znajdziesz również na moim profilu na FB.

Idealna Wyprawka w zasięgu Dłoni Mamy,
Ogranicza Nas jedynie wyobraźnia.

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *